Zde naleznete přehled všech plánovaných i proběhlých setkání s Oldřichem Seluckým.

Plánované akce


Proběhlé akce


26
ledna
2024
19:00
Komenského sál Církve československé husitské, Wucherlova 5, Praha 6

O Vánocích jsme si připomněli 800 let od chvíle, kdy svatý František z Assisi daroval světu první živý betlém. To není jediný důvod, proč bližší seznámení s jeho dramaticky krásným životem stojí za zvážení. Kromě mého povídání, ke kterému srdečně zvu, bude v komponovaném večeru k slyšení dobová hudba, k vidění obrazy z Assisi a z jiných Františkovi drahých míst, k jídlu víno, voda, chléb... Kdo bude chtít, může si také odnést některou z mých knih s podpisem věnováním.

Více informací
21
září
2023
18:00
Klášter sester benediktinek na Bílé Hoře, Praha

Přednáška a představení knihy "Kříž z kamene": dobrodružný román pro mládež z doby rytířů a králů.

8
února
2023
19:30
Dominikánská 8, Praha

„Víme, že zlo je vidět více, než dobro; avšak dobro je trvanlivější, než zlo, podkopává stavby zla, které se jedna po druhé hroutí. Věříme, že kdyby zlo mělo v jistém okamžiku dějin zvítězit nad dobrem, Bůh by stroj světa zničil.“ Tajemství zla – existuje naléhavější a pro křesťany nevyhnutelnější otázka? Kardinál Charles Journet nás ve své knize vybízí k odvážnému hledání odpovědí na otázky týkající se hloubky a zrůdnosti zla. Toto riskantní a nebezpečné tázání však nemá být samoúčelné, ale postupně nám má odhalit, že zkušenosti zla může odolat jen zkušenost Boha a že pouze tajemství Boží umožní člověku utkat se s celým tajemstvím zla. Charles Journet, coby mistrný průvodce po lánech světa, nás provádí po polích, kde koukol i pšenice, zlo i dobro, rostou v dějinách společně, ale dobro je silnější než zlo a Kristus je silnější než ďábel. Máme dost odvahy vydat se na tyto polní cesty? host večera: Oldřich Selucký

Více informací
25
září
2021
16:00
Kostel sv. Jana Křtitele na Velízu

Koncert a mluvené slovo připomene 1100. výročí mučednické smrti kněžny Ludmily. Skladby J.S.Bacha, G.Ph. Telemanna a varhanní improvizace přednesou Veronika Hádková (hoboj) a Miroslav Pšenička (varhany). Oldřich Selucký v krátkých vstupech mezi skladbami představí život první známé ženy našich dějin. Pro nejmenší čtenáře bude k dispozici má kniha "Svatá Ludmila, příběh české kněžny".

28
ledna
2020
19:30
Kostel P. Marie Vítězné na Bílé Hoře

Oldřich Selucký ve své přednášce nahlédne za oponu důvěrně známého poetického obrazu našich Vánoc a podívá se, jak dlouhá staletí pracovala na vzniku tradice, která se každoročně vrací do našich domovů. Na místě bude možno zakoupit nejen knihu Cesta tří králů.

29
listopadu
2019
17:00
Farní dům u sv. Mořice, Opletalova 10, Olomouc

Autorské čtení a vyprávění o sv. Anežce. Na místě bude možné zakoupit knihy autora s věnováním a se slevou. Pořádá Karmelitánské knihkupectví v Olomouci.

28
listopadu
2019
11:00
Katolický dům v Zábřehu na Moravě

Přednáška rozvine příběh přemyslovské princezny v čase velkých proměn českého království. Do knihy "Svatá Anežka, příběh české princezny", vhodné jako vánoční dárek pro nejmenší čtenáře, budou moci jejich rodiče a prarodiče nechat vepsat věnování od autora.

27
listopadu
2019
18:45
dolní sál fary v Zašové

Přednáška Oldřicha Seluckého o svaté Anežce. K zakoupení bude k dispozici kniha Svatá Anežka, příběh české princezny.

12
listopadu
2019
19:30
Kostel P. Marie Vítězné na Bílé Hoře

V den třicátého výročí svatořečení Anežky Přemyslovny, se bude ve farní místnosti při kostele P. Marie Vítězné na Bílé Hoře, konat přednáška Oldřicha Seluckého o životě svaté Anežky, její době a prostředí, ve kterém nebylo snadné jít cestou, ke které se cítila povolána. Autor také představí svou knihu určenou nejmenším čtenářům: "Svatá Anežka, příběh české princezny".

3
listopadu
2019
15:00
Kostel svatého Jana Křtitele na hoře Velíze

Na Velízu proběhne hudebně-literární pásmo, kterým si připomeneme 30. výročí svatořečení Anežky České. V krátkých vstupech načrtne Oldřich Selucký horizont života svaté Přemyslovny, návštěvníci také mohou pro své děti či vnuky zakoupit bohatě ilustrovanou knihu "Svatá Anežka, příběh české princezny" s věnováním od autora.

11
dubna
2018
11:00
Zemplínska knižnica v Trebišove

Beseda s autorem

13
října
2017
17:00
Kublov, okres Beroun

Vernisáž výstavy mých knižních ilustrací. Větší část vystaveného souboru originálů budou tvořit pastely na tónovaném papíře - ilustrace ke knize "Bratr Dominik". Doplní je i nepoužité ilustrace, pro které se v knize už "nenašlo místo". K vidění budou také některé návrhy barevných obálek knih a původní barevné ilustrace ke knize "Strážce ohně", místo kterých byly z ekonomických důvodů použity černobílé perokresby (i některé z nich se na výstavě objeví). ýstava mých knižních ilustrací. Větší část vystaveného souboru originálů budou tvořit pastely na tónovaném papíře - ilustrace ke knize "Bratr Dominik". Doplní je i nepoužité ilustrace, pro které se v knize už "nenašlo místo". K vidění budou také některé návrhy barevných obálek knih a původní barevné ilustrace ke knize "Strážce ohně", místo kterých byly z ekonomických důvodů použity černobílé perokresby (i některé z nich se na výstavě objeví).

8
prosince
2016
19:30
Dominikánský klášter Jilská 7a, Praha

Představení nové knihy Oldřicha Seluckého Bratr Dominik. Autor srdečně zve všechny čtenáře, příznivce a zájemce o historické události, které nepřestávají formovat naši přítomnost. Součástí večera bude uvedení do historického kontextu doby, setkání s autorem, možnost získání knihy, autogramiáda.

16
února
2016
18:00
Katolický dům, Zábřeh na Moravě

Setkání na téma: "Don Bosco a jeho doba", přednáška spojená s autogramiádou, historický horizont ke knize "Bitva na řece Pádu".