Zde naleznete přehled všech novinek, které byly kdy zveřejněny na těchto webových stránkách. V nich jsou nejen informace o nových knihách, ale třeba i upozornění na nové rozhovory s Oldřichem Seluckým.

Novinky


28.

února

2024

Rozhovor pro Zbožný kecy

Nedávno vyšel rozsáhlý rozhovor s Oldřichem Seluckým pro web Zbožný kecy. K přečtení online zde.

3.

února

2024

Rozhovor pro Městskou knihovnu Beroun

Na webu berounskyregion.cz vyšel rozhovor s Oldřichem Seluckým, který vznikl díky iniciativě Městské knihovny Beroun.

1.

prosince

2023

Nová kniha - Šíp s modrým peřím

Právě vyšla nová kniha Oldřicha Seluckého s názvem Šíp s modrým peřím: Tři příběhy z Kublova a Velízu. Kniha vypráví tři historické příběhy plné dobrodružství, příčemž každý z nich je zaměřen na jinak staré čtenáře. Knihu si tak užije doopravdy celá rodina!
9.

října

2023

Rozhovor o knize Kříž z kamene

Před pár dny odvysílalo Radio Proglas rozhovor s Oldřichem Seluckým o jeho nové knize Kříž z kamene. Poslechnout si jej můžete přímo na stránkách Proglasu nebo v podcastových aplikacích.

12.

června

2023

O knihách na církev.cz

U příležitosti vydání nové knihy pro malé děti Cyril a Metoděj, vyšel na webu církev.cz krátký článek o Oldřichu Seluckém.

15.

listopadu

2022

Rozhovor pro Britské listy

Na webu Britských listů vyšel rozhovor s Oldřichem Seluckým zdaleka nejen o jeho nové knize Svatý Václav: Příběh českého knížete.

8.

září

2022

Kniha o sv. Václavu

Právě vyšla nová kniha Oldřicha Seluckého pro školáky i předškoláky nazvaná Svatý Václav - Příběh českého knížete. Bohatě ilustrovaná kniha vypráví dobrodružný životní příběh patrona naší země.

8.

září

2022

Rozhovor na ČR Plus

Poslechněte si záznam rozhovoru pro Český rozhlas Plus s Oldřichem Seluckým. Mluví v něm mimo jiné o své nové knize pro děti pojednávající o životě sv. Václava.

30.

července

2021

Svatá Ludmila

Právě vyšla nová kniha Oldřicha Seluckého pro školáky i předškoláky nazvaná Svatá Ludmila - Příběh české kněžny Bohatě ilustrovaná kniha vypráví okouzlující životní příběh nejslavnější české kněžny.
2.

dubna

2021

Velikonoční pohádka

Je to již rok, co Oldřich Selucký napsal a načetl svou velikonoční pohádku O chudém malíři. Nyní si ji můžete celou přečíst přímo zde na webu nebo si poslechnout záznam z loňského čtení.

8.

prosince

2020

Adventní úvaha

Dominikánské duchovně-kulturní centrum Dominikánská 8 a časopis Salve nabízí po celou adventní dobu každé ráno minutovou adventní úvahu na téma prvního čtení z liturgie dne. Úvaha Oldřicha Seluckého zazní 16. prosince, všechny úvahy se dají poslechnout na YouTube kanálu Dominikánská 8.
29.

února

2020

O literatuře na TV NOE

V pátek 6. 3. ve 20:05 bude TV NOE vysílat diskusní pořad Kulatý stůl na téma Dobrá literatura pro děti. Jedním ze tří hostů bude Oldřich Selucký.

25.

prosince

2019

.

Princezna Anežka si zvolila betlémskou chudobu. Ať nám její hvězda září vánoční dobou, ať její služba chudým a opuštěným vrhá světlo na naši cestu příštím rokem.

Všem ze srdce přeji radostné Vánoce a jen to dobré do nového roku!


22.

října

2019

Rozhovor pro ČRO Plus

Po roce se Oldřich Selucký stal opět hostem pořadu Hovory na Českém rozhlasu Plus. Tentokrát přišla řeč nejen na novou knihu o sv. Anežce České, ale také na otázky etiky a role náboženství v současné Evropě. Záznam si můžete poslechnout online.

23.

srpna

2019

Svatá Anežka

Novou knihu Oldřicha Seluckého pro školáky i předškoláky nazvanou Svatá Anežka – Příběh české princezny naleznete na pultech svých knihkupectví již na začátku září! Bohatě ilustrovaná kniha vypráví okouzlující příběh svaté Anežky České, té nejchudší, ale také nejpodivuhodnější české princezny.

13.

prosince

2018

Rozhovor pro Český rozhlas

Oldřich Selucký se stal nedávno hostem pořadu Hovory na Českém rozhlasu Plus. Záznam vysílání, ve kterém řeč přišla nejen na knihu "Cesta tří králů", ale také na francouzský klášter, ve kterém se zrodily mnohé z autorových příběhů, si můžete poslechnout online z archivu.

26.

listopadu

2018

Vychází Cesta tří králů

Nová kniha Oldřich Seluckého pro děti je na světě! Můžete si ji koupit v knihkupectvích po celé ČR nebo objednat online i s podpisem a věnováním od autora.

17.

listopadu

2018

Cesta tří králů

Nová kniha Oldřicha Seluckého pro děti nazvaná Cesta tří králů se dostane na pulty vašich knihkupectví již za týden! Už nyní ji ale naleznete zde na webu a také si ji můžete předobjednat přímo s věnováním od autora za zvýhodněnou cenu 300Kč. Brzy také přidáme celou ukázkovou kapitolu z knihy!

17.

března

2018

Rozhovory ze Slovenska

Vloni na začátku října podnikl Oldřich Selucký cestu na Slovensku, ze které vzešly - kromě krásných vzpomínek - i mnohé zajímavé rozhovory a televizní pořady. Nyní tedy máte možnost přečíst si rozsáhlý rozhovor s autorem v internetovém deníku Postoj, celostránkový článek ve slovenských Katolíckých novinách nebo se podívat na téměř hodinový diskusní pořad vysílaný v televizi Lux.

8.

ledna

2018

Spuštění oficiálního facebookového profilu

Včera byl zveřejněn oficiální facebookový profil Oldřich Seluckého. Sledujte ho a nenechte si tak ujít nejen mnoho zajímavostí ze života spisovatele, ale také třeba ilustrace, které se do knih nakonec nedostaly!

23.

října

2017

Rozhovor pro deník Postoj

Na začátku října byl zveřejněn rozsáhlý rozhovor s Oldřichem Selucký, který byl poskytnut slovenskému deníku Postoj. Jeho celou verzi můžete nalézt na webových stránkách deníku.

23.

října

2017

Výstava ilustrací

V Kublově (okres Beroun) pod horou Velízem byla v pátek 13.10.2017 v 17.00 zahájena výstava ilustrací z knih Oldřicha Seluckého. Větší část vystaveného souboru originálů tvoří pastely na tónovaném papíře - ilustrace ke knize "Bratr Dominik". Doplňují je i nepoužité ilustrace, pro které se v knize už "nenašlo místo". K vidění jsou také některé návrhy barevných obálek knih a původní barevné ilustrace ke knize "Strážce ohně", místo kterých byly z ekonomických důvodů použity černobílé perokresby (i některé z nich se na výstavě objevují). 
28.

srpna

2017

Spuštění nových webových stránek

Dnes byla spuštěna nová verze těchto webových stránek. Přináší vám nejen hezčí vzhled, ale také lepší přístupnost pro mobilní zařízení.