Bitva na řece Pádu

339 Kč

Námětem románu je válka dvou chlapeckých gangů na předměstí italského Turína. Odehrává se na pozadí euforie pro technické vynálezy „věku páry“ a současně tvrdých sociálních a politických střetů Itálie poloviny 19. století. Do rušných událostí zasáhne i postava Dona Boska, působícího mezi opuštěnými chlapci. Kniha upoutá mladé čtenáře ve věku 8–13 let dobrodružným dějem, skrze který nejen okusí něco z atmosféry předminulého století, ale porozumí i osobnosti zakladatele salesiánské kongregace.

Citáty z knihy a o knize

Za mistrně napsanými postavami však nezaostává ani příběh, který obsahuje vše, co má správný dobrodružný román mít: lakomého zbohatlíka a jeho prohnaného advokáta, zlého padoucha, výbušného, ale geniálního a upřímného vynálezce.
Marie Mokrá, iLiteratura.cz
Oldřich Selucký plynule navazuje na svou předchozí tvorbu, kterou dokazuje, že křesťanské motivy a dobrodružné příběhy pro mládež se v rukou takto kvalitního autora mohou skvěle doplňovat. Nakladatelství Portál bylo založeno s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže a Selucký mu tak dal ke čtvrtstoletí dokonalý dárek, neboť Bongo a spol. tento chvályhodný záměr plní na jedničku.
Marie Mokrá, iLiteratura.cz

Ukázka z knihy